Novinky

13.01.2024

Valná Hromada 2024, Novoroční pochod

Valná Hromada 2024, Novoroční pochod

Celá zpráva
2.ročník novoročního pochodu

2.ročník novoročního pochodu

2.ročník novoročního pochodu aneb ze Šťáhlav na zámek Kozel

Celý článek

DAVID a GOLIÁŠ

Výhled pro rok 2014

Výhled pro r. 2014 – rádi bychom znovu umožnili rodinám s handicapovanými dětmi rekondičně rehabilitační pobyt ve Štúrově, chceme pokračovat spolupráci s agenturou DORA, opět se budeme snažit ulehčit rodinám s handicapovanými dětmi(příspěvkem na spec.potraviny, spec. pomůcky, popř. pomůcky kompenzační dle individuální domluvy)

Děkujeme všem našim partnerům za pomoc při získávání finančních prostředků pro naše děti v r. 2013.

V roce 2014 bychom chtěli pokračovat v činnosti jako v roce předcházejícím:

1) Těší nás spolupráce s agenturou DORA – každou poslední středu v měsíci (výjimečně např. o prázdninách v jiném termínu) pořádáme tvůrčí relaxační kurzy pro maminky postižených děti(fimo, tvoření z organzy, zdobení triček, výroba ozdobných svíček,…)

2) Chceme opět opakovat REHABILITAČNĚ REKREAČNÍ POBYT ve slovenském městě Štúrovo v rekreačním komplexu Vadaš.

3) Chceme dětem pořídit nebo se spolupodílet na pořízení: 

Potřeby dětí se mohou změnit podle nastalé situace.

Např. Klárka vyroste ze židličky Tobby – tu potom její rodina nabídne k zapůjčení,da­rování či k prodeji(lze se podívat v rubrice užitečné – úplně na konci je odstavec s nabídkou pomůcek – zatím rodiny z našeho sdružení nic nenabízí) a raději pro ní pořídí chodítko Bronco od firmy R82(výrobce kompenzačních pomůcek).

4) Jako každý rok chceme maminkám handicapovaných dětí „ulehčit“ jejich situaci, proto jim naše sdružení přispěje také na:

Speciální potraviny a potravinové doplňky:

  • tj. maltodextriny, nutridrinky a jiné potravinové doplňky určené pro zvláštní výživu

Bezlepkové potraviny:

  • některým postiženým dětem, i přesto,že celiakií netrpí, bezlepková dieta svědčí

Výživa pro malé děti:

  • první lžička(hotová jídla), přesnídávky, pro některé naše děti ideální, protože obsahuje důležité živiny a je v ideální konzistenci(ne všechny děti umějí dobře kousat) a zároveň je usnadněním pro jejich maminky

Příspěvek dle individuální domluvy:

  • je možné jej poskytnout např. na kojenecké lahvičky, doplatky na léky, zdravotní matrace….

5) Loni se poprvé konal relaxační pobyt pro maminky handicapovaných dětí ve Františkových lázních.

I ten, pokud to bude letos trochu možné, bychom rádi zopakovali. Bohužel není v našich finančních možnostech zajistit hlídání (nebo alespoň pomoc s hlídáním) dětí v době nepřítomnosti maminek.

Zpět